AktuálneHlavné akcie25. ročník BASEBALL-SPORTS-ENGLISH CAMP BOJNICE 2021

V prekrásnom prostredí Hornej Nitry sa uskutočnil 25.ročník športovo – anglického tábora (baseball campu) pre deti v dňoch 3.7.-11.7.2021 v rekreačnom zariadení Hlboké nad Bojnicami. Záujem zo strany detí a rodičov bol veľký aj napriek situácii aká bola a rozhodnutie, či sa budú môcť tento rok uskutočniť tábory a za akých podmienok padlo až niekoľko dní pred plánovaným táborom.

Cieľovou vekovou skupinou boli deti vo veku 8-17 rokov. Tábora sa zúčastnilo 113 detí, z toho 106 zo Slovenskej republiky, 2 deti z Českej republiky, 3 deti z Belgicka, 2 deti z USA. Na riadny priebeh tábora dozeralo 42 dospelých  –   trénerov, asistentov trénerov, organizátorov a dvaja zdravotníci (  37 Slovákov, 1 z Českej republiky, 2 z Belgicka, 2 z USA )

Cieľom projektu bolo vyplniť voľný čas detí zmysluplne športovým (baseball, basketball, voleyball, floorball, futball), kultúrnym (večerné posedenia pri táboráku s hudbou a spevom, ohňostroj, večerné zábavné hry tzv. crazy games, koncert a vystúpenie rapera , vystúpenie tanečnej skupiny Centrum dance, vystúpenie Mažoretiek z Prievidze, vystúpenie tanečného páru z Prievidze), vzdelávacím (hodiny angličtiny zábavnou formou rôzne súťaže, hry) i etickým programom (večerné vyhodnotenie dňa s príbehmi a ponaučeniami). Každé ráno bol presne stanovený program, ktorý bol na konci dňa vyhodnotený. Všetci mali pocit, že týždeň ubehol veľmi rýchlo a prejavili záujem , aby tábor býval v budúcnosti dlhší. V rámci večerného programu sa niektorí z trénerov zo Slovenska podelili o svoj životný príbeh , porozprávali nám čo to o sebe, svojom živote, svojich športových skúsenostiach a povzbudili deti, aby na sebe pracovali a šli si za tým, čo ich baví. Na konci týždňa sme si rozdávali fotky s baseballovými kartičkami.

Campová kapela každý večer hrala na hudobých nástrojoch rôzne populárne pesničky a taktiež spievali campovú hymnu.  Trénerka Monika si pre deti pripravila dva táborové tance, ktoré sme sa spoločne naučili. Deti sa od prvého dňa rozdelili do ôsmych tímov.  V týchto tímoch cez týždeň trénovali baseball na záverečný víkendový turnaj. Zúčastnili sa olympiády, kde súťažili medzi sebou v rôznych športoch ako sú basketball, floorbal, flag citron game, voleyball. Na konci dňa sme mali vyhodnotenie poradia. Okrem olympiády si deti v týchto tímoch zasúťažili aj  v hre „Môj tím varí lepšie ako tvoj“ a Fear Factor  a Nočná hra, ktorá mala tak ako po minulé roky veľký úspech. Ako každý rok, tak 4. júla na deň nezávislosti sme mali fantastický ohňostroj spojený s diskotékou.  Prvý večer po zoznámení, deti súťažili v tímoch o možnosť vybrať si z 8 dresov, podľa toho, ktorí sa im najviac páčil.  V stredu sa deti s vedúcimi vybrali na vystúpenie Sokoliarov  a zahrali si hru tzv. scavengerhunt v centre Bojníc. Tu museli splniť 25 úloh, ktoré sme na konci dňa tak isto vyhodnotili. V ten istý deň sme deti vzali na vyhliadkovú vežu „Čajka v oblakoch“, mali sme nádherný západ slnka.

V piatok a v sobotu deti a trénerov čakal záverečný turnaj v baseballe. V sobotu večer sme vyhodnotili 1,2,3 miesto turnaja a ocenili medailami. Takisto sme ocenili campera týždňa . Z každého tímu tréneri vybrali  3 deti a tie vytvorili tzv. All star tím a títo si potom v rámci exibičného zápasu zahrali proti trénerom. Na konci týždňa sme si volili taktiež trénera týždňa. Deti si mohli zahlasovať , ktorých z trénerov majú najradšej. Prvý traja získali krásne sošky.

Tábor nám ubehol veľmi rýchlo a všetci sa už teraz tešíme na ďalší 26ty ročník.

Za skvele odvedenú prácu ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, trénerom a asistentom.

Za finančnú podporu ďakujeme Magistrátu Hlavného mesta SR Bratislava, Americkej Ambasáde v Bratislave, individuálnym sponzorom zo Slovenska, Čiech a USA.

Za každoročnú podporu ďakujeme pánovi Jirkovi Pospíšilovi a  firme Polysystem a pani Elze Dadíkovej.

Slovensko-americká nezisková organizácia GoodSports International Slovensko pôsobí v Devínskej Novej Vsi od roku 1994.

Zameriava sa na vytváranie voľnočasových aktivít pre deti a mládež.

Instagram

Facebook

Podporte nás