AktuálneHlavné akcie26. ročník Baseball – Sports – English Camp Bojnice 2022

V prekrásnom prostredí Hornej Nitry sa uskutočnil 26.ročník športovo – anglického tábora (baseball campu) pre deti v dňoch 2.7.-10.7.2022 v rekreačnom zariadení Hlboké nad Bojnicami. Záujem zo strany detí a rodičov bol enormný.

Cieľovou vekovou skupinou boli deti vo veku 8-17 rokov. Tábora sa zúčastnilo 116 detí, z toho 105 zo Slovenskej republiky, 2 deti z Českej republiky, 2 deti z Belgicka, 7 deti z USA. Na riadny priebeh tábora dozeralo 41 dospelých  –   trénerov, asistentov trénerov, organizátorov a dvaja zdravotníci (  30  Slovákov, 3 z Belgicka, 8 z USA )

Cieľom projektu bolo vyplniť voľný čas detí zmysluplne športovým (baseball, basketball, voleyball, floorball, futball), kultúrnym (večerné posedenia pri táboráku s hudbou a spevom, ohňostroj, večerné zábavné hry tzv. crazy games, koncert a vystúpenie rapera), vzdelávacím (hodiny angličtiny zábavnou formou rôzne súťaže, hry) i etickým programom (večerné vyhodnotenie dňa s príbehmi a ponaučeniami). Každé ráno bol presne stanovený program, ktorý bol na konci dňa vyhodnotený. Všetci mali pocit, že týždeň ubehol veľmi rýchlo a prejavili záujem , aby tábor býval v budúcnosti dlhší. V rámci večerného programu sa niektorí z trénerov zo Slovenska a z USA podelili o svoj životný príbeh , porozprávali nám čo to o sebe, svojom živote, svojich športových skúsenostiach a povzbudili deti, aby na sebe pracovali a šli si za tým, čo ich baví. Na konci týždňa sme si rozdávali fotky s baseballovými kartičkami.

Campová kapela každý večer hrala na hudobných nástrojoch rôzne populárne pesničky a taktiež spievali campovú hymnu. Deti sa od prvého dňa rozdelili do ôsmych tímov.  V týchto tímoch cez týždeň trénovali baseball na záverečný víkendový turnaj. Zúčastnili sa olympiády, kde súťažili medzi sebou v rôznych športoch ako sú floorbal, futbal , citron game, voleyball. Na konci dňa sme mali vyhodnotenie poradia. Okrem olympiády si deti v týchto tímoch zasúťažili aj  v hre „Môj tím varí lepšie ako tvoj“  a Nočná hra, ktorá mala tak ako po minulé roky veľký úspech. Ako každý rok, tak 4. júla na deň nezávislosti sme mali fantastický ohňostroj spojený s diskotékou.  Prvý večer po zoznámení, deti súťažili v tímoch, mali karneval a hrali o možnosť vybrať si z 8 farieb športových vrecúšok, podľa toho, ktorí sa im najviac páčil. V pondelok pre horúce počasie deti s trénermi navštívili kúpalisko Čajka v Bojniciach. V pondelok nás tiež prišiel navštíviť tréner Melvin Perdue. V pondelok sme medzi  nami na večernom stretnutí privítali tiež hosťa Romana Lacha, ktorý nám porozprával o živote s indiánmi v USA. V stredu sa deti s vedúcimi vybrali do ZOO a hrali tzv. scavengerhunt. Tu museli splniť 25 úloh, ktoré sme na konci dňa tak isto vyhodnotili. V ten istý deň sme deti vzali na vyhliadkovú vežu „Čajka v oblakoch“ a užili si krásny výhľad na Bojnice a okolie. V noci si deti užili nočnú hru. Vo štvrtok sme na večernom programe privítali hosťa rapera Martina.

V piatok a v sobotu deti a trénerov čakal záverečný turnaj v baseballe. V sobotu večer sme vyhodnotili 1,2,3 miesto turnaja a ocenili medailami. Takisto sme ocenili campera týždňa . Z každého tímu tréneri vybrali  3 deti a tie vytvorili tzv. All star tím a títo si potom v rámci exibičného zápasu zahrali proti trénerom. Na konci týždňa sme si volili taktiež trénera týždňa. Deti si mohli zahlasovať , ktorých z trénerov majú najradšej. Prvý traja získali krásne sošky.

Tábor nám ubehol veľmi rýchlo a všetci sa už teraz tešíme na ďalší 27ty ročník.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým trénerom, sponzorom a podporovateľom.

Zvlášť ďakujeme Americkej Ambasáde Bratislava, Magistrátu Hlavného mesta SR Bratislava a Mestskej časti Devínska Nová Ves za finančnú podporu.

Jirkovi Pospíšilovi a jeho firme Polysystem za prepravu vecí na tábor a z tábora.

Pani Elze Dadíkovej za pomoc pri príprave tábora.

Link so všetkými fotkami z tábora:  https://drive.google.com/drive/u/7/folders/14UH7KFIqXCrXDJlcS6rOxHKAkBxbZ5hs

 

Slovensko-americká nezisková organizácia GoodSports International Slovensko pôsobí v Devínskej Novej Vsi od roku 1994.

Zameriava sa na vytváranie voľnočasových aktivít pre deti a mládež.

Instagram

Facebook

Podporte nás