AktuálneHlavné akcieBASEBALL-SPORTS-ENGLISH CAMP KĽAČNO 2023

V prekrásnom prostredí Hornej Nitry sa uskutočnil 27.ročník športovo – anglického tábora (baseball campu) pre deti v dňoch 1.7.-9.7.2023 v rekreačnom zariadení Go Kľačno. Záujem zo strany detí a rodičov bol aj tento rok veľký.

Cieľovou vekovou skupinou boli deti vo veku 7-17 rokov. Tábora sa zúčastnilo 101 detí, z toho 95 zo Slovenskej republiky, 2 deti z Českej republiky, 2 deti z Belgicka, 2 deti z USA. Na riadny priebeh tábora dozeralo  dospelých  –  45 trénerov, asistentov trénerov, organizátorov a dvaja zdravotníci ( 27   Slovákov, 3 z Belgicka,  15 z USA )

Cieľom projektu bolo vyplniť voľný čas detí zmysluplne športovým (baseball, basketball, voleyball, floorball, futball), kultúrnym (večerné posedenia pri táboráku s hudbou a spevom, ohňostroj, večerné zábavné hry tzv. crazy games, koncert a vystúpenie rapera), vzdelávacím (hodiny angličtiny zábavnou formou rôzne súťaže, hry) i etickým programom (večerné vyhodnotenie dňa s príbehmi a ponaučeniami). Každé ráno bol presne stanovený program, ktorý bol na konci dňa vyhodnotený. Všetci mali pocit, že týždeň ubehol veľmi rýchlo a prejavili záujem , aby tábor býval v budúcnosti dlhší. V rámci večerného programu sa niektorí z trénerov zo Slovenska a z USA podelili o svoj životný príbeh , porozprávali nám čo to o sebe, svojom živote, svojich športových skúsenostiach a povzbudili deti, aby na sebe pracovali a šli si za tým, čo ich baví. Na konci týždňa sme si rozdávali fotky s baseballovými kartičkami.

Campová kapela každý večer hrala na hudobných nástrojoch rôzne populárne pesničky a taktiež spievali campovú hymnu. Deti sa od prvého dňa rozdelili do ôsmych tímov.  V týchto tímoch cez týždeň trénovali baseball na záverečný víkendový turnaj. Zúčastnili sa olympiády, kde súťažili medzi sebou v rôznych športoch ako sú floorbal, futbal , citron game, voleyball. Na konci dňa sme mali vyhodnotenie poradia. Okrem olympiády si deti v týchto tímoch zasúťažili aj  v hre „Môj tím buduje lepšie ako tvoj“ po získaní indícií každý tím vyrobil lodičku, a tie sa nakoniec vyhodnotili, súčasťou bodovania bolo aj  ako budú plávať v potôčiku.

V pondelok si tréneri pre deti pripravili súťaž Fear Factor tzv. Pevnosť Boyard , v nej museli prejsť rôzne stanoviská zamerané na odvahu, silu, um a šikovnosť. Ako každý rok, tak 4. júla na deň nezávislosti sme mali fantastický ohňostroj spojený s diskotékou. Súčasťou osláv boli aj rôzne športové súťaže medzi slovenskými a americkými trénermi.  Prvý večer po zoznámení, deti súťažili v tímoch a mali karneval. V stredu sa deti s vedúcimi vybrali do ZOO a hrali tzv. scavengerhunt. Tu museli splniť 20 úloh, ktoré sme na konci dňa tak isto vyhodnotili. V ten istý deň sme deti vzali na vyhliadkovú vežu „Čajka v oblakoch“ a užili si krásny výhľad na Bojnice a okolie. Nakoľko bolo v tento deň teplé počasie zobrali sme deti kúpať sa aj na kúpalisko Čajka. Večer sme mali pre nich prekvapenie a čakal ich koncert speváka Yaela, ktorý nám tiež niečo porozprával zo svojho života. Vo štvrtok sme mali veľkú anglickú hru. V rámci večerného programu sa vyhodnotili všetky súťaže a na základe týchto bodov si tréneri mohli vyberať farbu svojich tímových tričiek na turnaj.

V piatok a v sobotu deti a trénerov čakal záverečný turnaj v baseballe. V sobotu večer sme vyhodnotili 1,2,3 miesto turnaja a ocenili medailami. Takisto sme ocenili campera týždňa . Z každého tímu tréneri vybrali  3 deti a tie vytvorili tzv. All star tím a títo si potom v rámci exibičného zápasu zahrali proti trénerom. Na konci týždňa sme si volili taktiež trénera týždňa. Deti si mohli zahlasovať , ktorých z trénerov majú najradšej. Prvý traja získali krásne sošky.

Tábor nám ubehol veľmi rýchlo a všetci sa už teraz tešíme na ďalší 28ty ročník.

Za finančnú podporu ďakujeme Magistrátu Hlavného mesta Bratislava.

Za pomoc pri preprave vecí ďakujeme firme Polysystem a Jirkovi Pospíšilovi.

 

Slovensko-americká nezisková organizácia GoodSports International Slovensko pôsobí v Devínskej Novej Vsi od roku 1994.

Zameriava sa na vytváranie voľnočasových aktivít pre deti a mládež.

Instagram

Facebook

Podporte nás