AktuálneHlavné akcieŠportovo-anglický tábor (baseball camp) 2020

V prekrásnom prostredí Hornej Nitry sme zorganizovali už 24.ročník športovo – anglického tábora (baseball campu) pre deti v dňoch 4.7.-12.7.2020 v rekreačnom zariadení Hlboké nad Bojnicami. Záujem zo strany detí a rodičov bol veľký aj napriek situácii aká bola a rozhodnutie, či sa budú môcť tento rok uskutočniť tábory a v akom počte padlo až 3 týždne pred naším plánovaným táborom.

Cieľovou vekovou skupinou boli deti vo veku 8-17 rokov. Tábora sa zúčastnilo 106 detí zo Slovenskej republiky a 2 deti z Českej republiky.  Na riadny priebeh tábora dozeralo dospelých 32 – trénerov, asistentov trénerov, organizátorov a dvaja zdravotníci ( 31 Slovákov a 1 z Českej republiky)

Cieľom projektu bolo vyplniť voľný čas detí zmysluplne športovým (baseball, basketball, voleyball, floorball, futball), kultúrnym (večerné posedenia pri táboráku s hudbou a spevom, ohňostroj, večerné zábavné hry tzv. crazy games, koncert a vystúpenie rapera Martina, vystúpenie tanečnej skupiny Centrum dance), vzdelávacím (hodiny angličtiny zábavnou formou rôzne súťaže, hry) i etickým programom (večerné vyhodnotenie dňa s príbehmi a ponaučeniami). Každé ráno bol presne stanovený program, ktorý bol na konci dňa vyhodnotený. Všetci mali pocit, že týždeň ubehol veľmi rýchlo a prejavili záujem , aby tábor býval v budúcnosti dlhší. V rámci večerného programu sa niektorí z trénerov zo Slovenska podelili o svoj životný príbeh , porozprávali nám čo to o sebe, svojom živote, svojich športových skúsenostiach a povzbudili deti, aby na sebe pracovali a šli si za tým, čo ich baví. Na konci týždňa sme si rozdávali fotky s baseballovými kartičkami.

Campová kapela každý večer hrala na hudobných nástrojoch rôzne populárne pesničky a taktiež spievali campovú hymnu.  Tréner Erik si tento rok pripravil pre deti hudobnú súťaž a deti v tímoch každý večer na základe vylosovania spievali. Deti sa od prvého dňa rozdelili do ôsmych tímov.  V týchto tímoch cez týždeň trénovali baseball na záverečný víkendový turnaj. Zúčastnili sa olympiády, kde súťažili medzi sebou v rôznych športoch ako sú basketball, floorbal, flag citron game, voleyball. Na konci dňa sme mali vyhodnotenie poradia. Okrem olympiády si deti v týchto tímoch zasúťažili aj  v hre „Môj tím varí lepšie ako tvoj“ a Nočná hra, ktorá mala tak ako po minulé roky veľký úspech. Ako každý rok, tak 4. júla na deň nezávislosti sme mali fantastický ohňostroj spojený s diskotékou a laserovou show.  Prvý večer po zoznámení, deti súťažili v tímoch o možnosť vybrať si z 8 dresov, podľa toho, ktorí sa im najviac páčil.  V stredu sa deti s vedúcimi vybrali do ZOO a zahrali si hru tzv. scavengerhunt. Tu museli splniť 20 úloh, ktoré sme na konci dňa tak isto vyhodnotili.

V piatok a v sobotu deti a trénerov čakal záverečný turnaj v baseballe. V sobotu večer sme vyhodnotili 1,2,3 miesto turnaja a ocenili medailami. Takisto sme ocenili campera týždňa . Z každého tímu tréneri vybrali  3 deti a tie vytvorili tzv. All star tím a títo si potom v rámci exibičného zápasu zahrali proti trénerom. Na konci týždňa sme si volili taktiež trénera týždňa. Deti si mohli zahlasovať , ktorých z trénerov majú najradšej. Prvý traja získali krásne sošky. V piatok večer po turnaji sme deti vzali na vyhliadkovú vežu „Čajka v oblakoch“, mali sme nádherný západ slnka. Všetci sme si na mieste zaspievali campovú hymnu, čo výletu dodalo nádhernú atmosféru.

Tábor nám ubehol veľmi rýchlo a všetci sa už teraz tešíme na ďalší 25ty ročník.

ĎAKUJEME veľmi pekne za podporu všetkým rodičom, trénerom, sponzorom či už z USA alebo zo Slovenska.

Zvlášť ďakujeme :

Technickým službám mesta Prievidza za možnosť využívania ľahkoatletického štadióna na ul. Sama Chalúpku.

Pánovi riaditeľovi Pasovskému za možnosť využitia telocviční v prípade nepriaznivého počasia.

Firme Polysystem a Jirkovi Pospíšilovi za pomoc pri preprave vecí do tábora a z tábora.

Pani Helene Elze Dadíkovej za každoročnú pomoc pri prípravách tábora.

Pizza Metro GRANDE Devínska Nová Ves za finančnú podoporu.

 

Slovensko-americká nezisková organizácia GoodSports International Slovensko pôsobí v Devínskej Novej Vsi od roku 1994.

Zameriava sa na vytváranie voľnočasových aktivít pre deti a mládež.

Instagram

Facebook

Podporte nás