PodporaKde sa zatvoria jedny dvere, otvoria sa druhé – príbeh zakladateľa Goodsports na FOX9

V roku 1994 priniesol Tom Johnson misiu Goodsports na Slovensko a stal sa súčasťou dejín slovensko-americkej spolupráce, ktorá dala stovkám detí možnosť bezplatne pretaviť svoj potenciál do zmysluplných voľnočasových aktivít, najmä do športu. Tak ako mnohým podobným dobročinným projektom, aj tomuto predchádzali mnohé udalosti, ktoré majú istý dopad na fungovanie organizácie dodnes.

17. februára 2023 publikoval FOX 9 článok a reportáž hráčovi MLB, ktorí kvôli nešťastným okolnostiam, prišiel o zaslúženú plnú penziu. Tom Johnson, bývalý nadhadzovač tímu Minnesota Twins, ukončil svoju kariéru v MLB príliš skoro kvôli zraneniu ramena. Keďže to bolo ešte pred rokom 1980, ktorý bol pre uznanie penzie hráčov kľúčový, Tom dnes nemá nárok na plný dôchodok ako vyslúžilý hráč MLB. Napriek tomu sa však nevzdal a pretavil svoj potenciál do iných oblastí. Okrem toho, že je zakladateľom Goodsports International Slovensko, je aj pastorom v zbore Church of the Open Door v americkom meste Minneapolis v štáte Minnesota.

Aj keď hľadať odpoveď na otázku „Čo by bolo, keby…?“ je zbytočné, s určitosťou vieme, že plná penzia, nie jej desatina, akou dnes disponujú hráči s podobným príbehom, by rozhodne misii, na ktorú sa Tom podujal, výrazne pomohla, ako sám tvrdí. V každom prípade je jeho doterajšie dielo hlboko zapísané v srdciach mnohých aj napriek prekážkam, ktoré musel na tejto ceste zdolať.

Ak chcete podporiť Tomovo dielo a misiu Goodsports na Slovensku, môžete tak urobiť napríklad kliknutím na tento odkaz.

Celý článok a reportáž nájdete na tomto odkaze.

Slovensko-americká nezisková organizácia GoodSports International Slovensko pôsobí v Devínskej Novej Vsi od roku 1994.

Zameriava sa na vytváranie voľnočasových aktivít pre deti a mládež.

Instagram

Facebook

Podporte nás